LIGA 3, SERIA 2, ETAPA 8

SSC Farul Constanta 5 - 1 Delta Dobrogea Tucea
14 Oct 2017 - 15:00Stadion "Sparta" - Techirghiol

Sâmbătă, la Techirghiol, SSC Farul Constanța a susținut derby-ul dobrogean cu Delta Dobrogea Tulcea, de care a dispus cu 5-1. Golurile au fost marcate de Claudiu Dragu în minutele 34 și 86, Marian Botea în minutul 43, Vasile Șicu în minutul 65 și Raphael Stănescu în minutul 73, golul de onoare al oaspeților fiind reușit de Silviu Moise, în minutul 85, din lovitură de la 11 metri.

Inregistrarea meciului o gasiti aici !

Cu această victorie, formația antrenată de Petre Grigoraș a totalizat 19 puncte, cu trei mai puțin decât liderul, Progresul Spartac. Etapa viitoare, SSC Farul Constanța va avea o partidă dificilă în deplasare cu Metalul Buzău.