Supercupa Constantei

SSC FARUL Constanța 5 - 0 Viitorul Fântanele
29 Aug 2017 - 18:00Stadion Vointa

SSC Farul Constanța a susținut ultimul amical înaintea startului de campionat.

Adversara jucătorilor lui Petre Grigoraș a fost Viitorul Fântânele (Liga a 4-a), iar meciul jucat pe terenul Voința din Constanța i-a revenit lui SSC Farul cu 5-0 – inregistrarea meciului

Golurile au fost marcate de Alin Mazilu, în minutul 17, Asan Ergut, în minutele 68 şi 73, Vasile Şicu, în minutul 75, şi Cristea, autogol, în minutul 89.

Echipa de start a SSC Farul a fost: Gurău – Juncănaru, Diakite, Botea, Vântu – Milea, Vl. Suciu – Al. Grigoraș (cpt.), R. Stănescu, Konyeha – Mazilu. După pauză, au evoluat: Vl. Neagu – Androne, Diakite, Agache, Rusu – I. Florea, D. Gheorghe – Nițescu, V. Șicu, E. Asan – Cl. Dragu.

Staff-ul tehnic este format din Petre Grigoraş (antrenor principal), Marian Dinu, Ion Barbu şi Gică Mina (antrenori secunzi), Gheorghe Avram (preparator fizic) şi Dragoş Axente (asistent medical).

Sursa: Ziua de Constanta si Telegraf