SSC Farul va juca sâmbătă cu Farul Tuzla

Seria meciurilor amicale din cadrul pregătirii de iarnă a SSC Farul continuă sâmbătă, 03 februarie, în compania echipei Farul Tuzla (Liga a IV-a, locul 14). Meciul va fi găzduit de Stadionul “Farul”, începând cu ora 11:00.

Ieri după-amiază, echipa noastra a disputat un joc-școală cu juniorii de la ACS Performer Constanța, câștigat cu scorul de 5-0 (4-0). Au marcat Claudiu Dragu (minutul 10), Alexandru Grigoraș (minutul 12), Alin Cârstocea (minutul 17), Lamine Diakite (minutul 41) și Ionuț Florea (minutul 70).

SSC Farul a utilizat formule de echipă diferite în cele două reprize:

R1: Neagu – Juncănaru, Kwadwo Twumasi, Diakite, Caragea – Cârstocea, Tudorică – Al. Grigoraș, R. Stănescu, Dragu – Pătulea.

R2: Cebotari – Androne, Suciu, Ridvan, Ștefancu – Iani, R. Farcaș – Onur, I. Florea, Șicu – Zamfir.

Botea, Vîntu și Gurău au fost menajați. Jucătorul turc Ridvan, aflat în probe la echipa constănțeană, a fost utilizat din nou de SSC Farul, după debutul din partida cu Victoria Cumpăna. Onur vine și el din Turcia și a fost testat pentru întâia oară de conducerea tehnică a Farului.

Sursa: Telegraf